5 Temmuz 2016 Salı

Pratik Tatlı Tarifleri İle Sevdiklerinizi Şımartın

Benim için ev işleri oldukça uğraştırıcı. Hem iş hayatı, hem ev işleri birleşince bu uğraş daha da zor bir hal alıyor. Yemek yapmaya bile henüz yeni yeni alışmıştım ki, bana karşı olan beklentilerin arttığını hissettim. Her yemek sonrası hazır tatlı yemekten bıkmış olan eşim bir akşam, “ Hadi bu akşam da senin elinden bir tatlı yiyelim.” dediğinde öylece kalakaldım. Ben tatlı yapmaktan ne anlarım? Hele ki bu kadar kısa sürede tatlı yapmak... Mümkün değil. Aslında yanılıyormuşum, sadece doğru adresi bilmiyormuşum. Her neyse o panikle evdeki bütün tarifleri döktüm ortaya. Nurten ablanın keki, Fatoş'un tatlısı derken oldukça uzun bir zaman harcadım, fakat bir tanesi bile pratik tatlı tarifleri kategorisine uymuyordu. Son çare olarak internetten tarif aramaya karar verdim. 
Binlerce çeşit tarif arasından bana uyacak en lezzetli tarifleri Elele’deki tatlı tarifleri  adresinde buldum. Magnolia bu sıcak havalarda hem serinleten bir lezzet hem de hafif bir tatlı olması sebebiyle zaten favorimizdi. Fakat hep hazır olarak alıp tükettiğimiz için nasıl yapılacağı konusunda en ufak bir fikre dahi sahip değildim. Çikolatalı çilekli magnolia tarifinin önce görseline vuruldum. Sunum olarak da oldukça iştah açıcıydı. Tarif oldukça güzel anlatılmış. Yeteneksiz oluşuma rağmen başarı ile noktaladım. Eşim bir tepsiye bir bana bakıp gülümsedi. İşte tam o an pratik tatlı tarifleri içindeki diğer tatlıları düşünmeye başladım bile. Devrimlerimizin yüzündeki bir anlık gülümseme bize bu hayatta her şeyi yapabilme gücü veriyor sanırım. Artık hazır tatlıları evime sokmuyorum. Mutfakta böyle bir yardımcınız varsa, daha ne isteyebilirsiniz. 
Eğer sizde benim gibi mutfakla arası pek hoş olmayanlardan iseniz, ya da aranız çok iyi fakat hep aynı tarifler içinde sıkışıp kaldıysanız, pratik tatlı tarifleri sizin de kurtarıcınız ve başyardımcınız olacak. Geleneksel yöntemleri unutun, teknolojinin artık hayatımızın her alanında yer aldığı bir dönemde, siz de benim gibi deftere tarif yazmaya son verip, internetteki denenmiş, görselli pratik tatlı tariflerini kullanmaya başlayın.

Hiç yorum yok: